کاتینگ پرده چیست؟

دسته بندی محصول :
کاتینگ پرده

کاتینگ پرده چیست؟

عرضه عمده پارچه های پرده ای از سال ها پیش در بازار ایران به صورت فروش طاقه ی پارچه پرده بوده است. به این صورت که فروشگاه یا گالری فروش پرده از بنکدار و فروشنده عمده پارچه پرده ای ، اجناس و نمونه های مختلفی را انتخاب میکند و از هر مدل یک یا چند طاقه خریداری کرده و در فروشگاه و گالری خود به فروش می رساند.

اما چند سالی است که نوع جدیدی از فروش پارچه پرده ای در ایران رونق گرفته و نام آن کاتینگ است.

نحوه فروش کاتینگ

فروش کاتینگ پرده به این صورت است که فروشنده کاتینگ پرده، نمونه های پارچه های پرده ای خود را که به آن کالیته (کالیته به هر نمونه از یک مدل پارچه پرده ای می گویند ، که البته در دیگر دسته بندی های پارچه هم برای نمونه ها از همین عنوان کالیته استفاده می شود.) می گویند ، به فروشگاه های سطح شهر عرضه می کند و فروشگاه ها و گالری ها که مستقیم با مصرف کننده نهایی در ارتباط هستند ، نمونه ها (کالیته ها) را عرضه کرده و خریدار نهایی از میان آنها انتخاب میکند.

سپس مدیر فروشگاه به شرکت فروشنده کاتینگ اعلام می کند که از کدام نمونه (کالیته) ، کدام رنگ ، چه متراژی نیاز دارد و بعد از هماهنگی ، فروشنده کاتینگ ، پارچه پرده ای مورد نظر را طبق سفارش مشتری برش داده ، بسته بندی و ارسال میکند.

نوع دیگری از نمونه ها به صورت بوک (کتاب) است. به صورتی که نمونه پارچه های پرده ای مانند برگه های یک کتاب بزرگ در یک جلد جمع آوری و عرضه می شوند.

این سبک فروش حتی به صورت بین المللی نیز انجام می شود. به این صورت که فروشنده کاتینگ پرده در ترکیه ، امارات یا کشور دیگری است و نمونه ها را به فروشگاه های ایران عرضه می کند و در صورت سفارش ، اجناس را از کشور خود به مقدار سفارش داده شده، در کوتاه ترین زمان ممکن پرده سفارش داده شده را به فروشگاه ایرانی تحویل می دهد.

در اصطلاح به این نوع از کاتینگ ها ، “کاتینگ موجود ترکیه” یا “کاتینگ موجود دبی” و … می گویند.

 

کاتینگ پرده

کاتینگ پرده

مزایای کاتینگ چیست؟

خرید پارچه پرده ای به صورت کاتینگ باعث می شود که فروشگاه ها مجبور نباشند مقدار زیادی پارچه پرده ای به صورت طاقه خریداری کند بلکه می تواند تنوع بسیار بالایی از نمونه های انواع پارچه های پرده پذیرایی ، پرده اتاق خواب ، پرده اتاق کودک ، پرده آشپزخانه ، زبرا و ملزومات پرده را در اختیار داشته باشد بدون آن که مجبور به خرید تمام آن ها باشد. در واقع مدیر فروشگاه فقط در صورت سفارش مشتری و فقط به مقدار مورد نیاز از هر پارچه خریداری می کند و این بسیار مقرون به صرفه است.

اجازه بدهید در اینجا یک مثال ساده برای شما بزنیم . به عنوان مثال برای افتتاح یک گالری پرده شما حداقل به سه طرح پرده اتاق خواب نیاز دارید. طرح های پرده اتاق خواب هر کدام  شاید حدود ۳ یا ۴ رنگ به طور میانگین دارند. پس فقط برای پرده اتاق خواب شما به حدود ۱۲ طاقه پارچه نیاز دارید که همین مقدار زیادی از بودجه شما برای شروع کار را خواهد گرفت. ضمن اینکه مشتری در گالری شما فقط ۳ طرح پرده اتاق خواب می تواند انتخاب کند ، اما با تهیه کردن یک ست کاتینگ شاید دهها کالیته پرده اتاق خواب داشته باشید که هر مشتری با هر سلیقه ای ، یکی از آن ها را بپسندد.

به علت رقابت بالای افراد و شرکت های کاتینگ پرده ، شما به عنوان مالک فروشگاه یا گالری پرده با طیف وسیعی از جدیدترین و زیباترین مدل های پرده روبرو هستید که می تواند هر نوع سلیقه ای را در بر بگیرد.

ضمن اینکه برای شروع کار نیاز به سرمایه خیلی زیاد نیست ، چون شما مجبور نیستید تعدا خیلی زیادی برای شروع کار ، طاقه پارچه خریداری کنید ، صرف نظر از این که آیا اصلا این طاقه ها به فروش میرسد یا نه. شما صرفا اینکه بتوانید فروشگاه رو خیلی خوب دکور کنید ، می توانید با یک یا چند کاتینگ کار رو شروع کنید.

با این روش تعهد مالی به هیچکس ندارید ، چون طاقه ای رو در مفازه ندارید که بخواهید بابتش مبلغی رو به صورت نقد یا چک بپردازید. فقط و فقط به اندازه پارچه ای که از کالیته های کاتینگ می فروشید ، اقدام به خرید می کنید.

کاتینپ پرده

کاتینگ پرده

مشکلات کاتینگ چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات کاتینگ عدم موجودی شرکت های فروشنده کاتینگ می باشد.

تصور کنید شما یک مشتری دارید که سفارشات تمام خانه از قبیل  پرده پذیرایی ، پرده اتاق خواب ، پرده اتاق کودک ، پرده آشپزخانه  را به شما سفارش داده ، یک سفارش چند میلیونی با این رقابت شدید و کمبود مشتری. شما با شرکت کاتینگ تماس می گیرید و سفارش خودتان رو اعلام می کنید و شرکت کاتینگ اعلام می کند که از این اجناس بعضی ها رو موجود ندارد و اون وقت مشتری شما کل سفارشش رو لغو می کند و به فروشگاه دیگری برای سفارش میرود.

این مشکل اصلی بعضی از شرکت های عرضه کاتینگ می باشد. پس باید از پشتیبایی شرکتی که ست کاتینگ رو خریداری می کنید کاملا مطمئن باشید. باید به سابقه شرکت خیلی توجه کنید و حتی در صورت امکان از بعضی از مشتری های قدیمی اون شرکت در مورد نحوه پشتیبانی تحقیق کنید. خلاصه این که خرید ست کاتینگ تازه اول راه می باشد و اگر پشتیبانی این ست کاتینگ خوب نباشد ، شما صرفا یه تعدادی کالیته خریداری کرده اید که نمی توانید پارچه هاش رو داشته باشید و ضمن اینکه اون مشتری ای که کارش به اشکال خورده باشد دیگر امکان ندارد برای خرید به شما مراجعه کند.

کاتینگ های موجود خارج از کشور هم مشکلات خودشون رو دارند. منظور ما اینجا کاتینگ هایی هستند که نمونه ها و کالیته هاشون رو به شما می فروشند ولی اجناس اون ها به صورت طاقه در ایران نیست و بعد از این که سفارش دادید ، سفارش شما از کشورهایی مثل ترکیه و امارات ارسال میشه.

اولین مشکلی که ممکنه این کاتینگ ها داشته باشند به جز کسری و عدم موجودی کاتینگ ، تاخیر زیادی است که در ارسال و تحویل گرفتن سفارشات در این نوع از کاتینگ هاست. به خصوص اگر تاخیری در تحویل داشته باشند. برای سفارشات آخر سال و شب عید بسیار آسیب زننده خواهد بود.

پس مجددا تاکید می کنیم که انتخاب شرکت کاتینگ بسیار بسیار مهمه. شما شاید جدیدترین و زیباترین ست کاتینگ رو خریداری کنید ولی وقتی پشتیبانی خوبی از کالیته ها نشود متاسفانه تمام اون کالیته ها بی ارزش خواهند بود.

مشکل بعدی که ممکن است یک شرکت کاتینگ پرده برای شما ایجاد کند. پخش بیش از حد یک ست کاتینگ در محدوده یا شهری است که فروشگاه شما در آن واقع شده . این کار باعث می شود گالری های بسیار زیادی در نزدیک فروشگاه و گالری شما دقیقا مشابه نمونه ها و کالیته های شما را داشته باشد. پس بدیهی است که شما نمی توانید پارچه پرده ای خود را با حاشیه سود مناسب بفروشید چون همیشه نگران این موضوع هستید که فروشگاه نزدیک شما همان کالیته و پارچه را با قیمت بسیار پائین تری به خریدار بفروشد ، صرفا برای اینکه در سایر اقلام فاکتور مثل دوخت ، نصب ، نوار پرده یا احیانا پرده اتاق های دیگر سود ببرد و به این ترتیب نه تنها شما خرید این مشتری را از دست می دهید بلکه اعتماد این مشتری از شما سلب شده و دیگر به فروشگاه پرده شما مراجعه نخواهد کرد.

توصیه می کنیم از شرکتی ست کاتینگ خود را خریداری کنید که متعهد شود به فروشگاه و گالری های نزدیک شما به هیچ عنوان کاتینگی را که به شما فروخته عرضه نکند ، تا شما در محدوده خود تنها فروشگاهی باشید که این ست را دارید و با اطمینان بتوانید کالیته های این ست کاتینگ را به خریدار پیشنهاد بدهید.

کاتینگ پرده

کاتینگ پرده

مراکز پخش کاتینگ پرده

مراکز پخش کاتینگ پرده درست مثل گالری ها و فروشگاه های عرضه پارچه پرده ای بسیار گسترده و پراکنده هستند در سرتاسر ایران. به عنوان مثال در تهران مراکزی مثل بازار بزرگ تهران ، خیابان زرتشت ، خیابان مولوی ، عبدل آباد ، مناطقی هستند که شرکت های عرضه کاتینگ پرده متمرکزتر حضور دارند ولی توصیه ما برای پیدا کردن شرکت های معتبر با پشتیبانی خوب ، از طریق اینترنت  و همین طور تحقیق از دوستان و همکاران می باشد.

 

ما در زیبا دکور صفحه ای را به بخش کاتینگ اختصاص داده ایم که شما می توانید با ما تماس بگیرید و نمونه ها را ملاحظه بفرمائید.

 

۱۳۹۷-۵-۲۱ 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4.6

لطفا دیدگاه خود را در رابطه با این مطلب ارسال کنید.

نظرات

 • کامران ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

  سلام. شما خودتون هم کاتینگ دارید برای فروش؟ چطور می تونم نمونه های کاتینگ شما رو ببینم؟

  • صادقی ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

   سلام به شما
   ما انواع مختلف سِت های کاتینگ رو شامل پارچه های پرده حریر ، پرده تور ، پرده مخمل ، پرده تافته ، پرده VIP ، بوک ساده جات و … موجود داریم که در سراسر ایران پخش شده اند.
   لطفا با یک از شماره های ۵۵۶۹۲۳۷۳ – ۵۵۶۹۲۰۴۳ – ۵۵۶۹۲۰۴۴ هماهنگ بفرمایید تا در دفتر کاتینگ پذیرای شما باشیم و تمام کالیته های رو ملاحظه بفرمایید.
   خیلی متشکرم

 • امین ۱۶ مهر ۱۳۹۷

  خیلی متشکرم ازتون. مقاله جامع و خوبی بود برای آشنایی با کاتینگ.
  لطفا بفرمایید خودتون چه نوع کاتینگ هایی دارید؟

  • صادقی ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

   سلام دوست عزیز
   ما در زیبا دکور انواع مختلفی از کاتینگ ها رو داریم.
   پارچه های ترک ، ایران و چین
   طرح های قاب درشت یا پرده VIP ، ساده جات ، پرده تافته ، پرده ساتن ، پرده مخمل ، پرده حریر ، پرده چاپی و انواع مختلف دیگر.
   از شما دعوت میکنیم تشریف بیارید دفتر کاتینگ و سِت های مختلف رو ملاحظه بفرمایید.

 • عمار برهانی ۴ تیر ۱۳۹۸

  سلام
  من از اصفهان نجف اباد هستم چگونه میتونم کاتینگتون ببنیم و چگونه میتونم سفارش بدم ممنون

  • صادقی ۲۶ تیر ۱۳۹۸

   سلام آقای برهانی
   لطفا با شماره ۰۹۱۲۲۱۰۵۵۵۸ و یا شماره ۵۵۶۹۲۳۷۳ تماس بگیرید تا اطلاعات کامل رو خدمتتون عرض کنیم.

جدیدترین ها

پرده اتاق خواب

بهترین مدل پرده اتاق خواب رو چطور انتخاب کنیم؟

حتما همه موافقیم که کلمه “بهترین پرده اتا...

پرده پانچی طرح رویش

پرده چاپی چیست و چطور پرده چاپی سفارش بدهیم؟

اگر با واژه پرده چاپی یا پرده چاپی پانچ که این ...

پرده پذیرایی

چطور بهترین پرده پذیرایی را انتخاب کنیم؟

همیشه این نگرانی وجود داره که آیا بهترین ، شیک ...

مدرن ترین نمونه ها